USŁUGI

Odlewanie aluminium

Odlewanie aluminium

Nasza odlewnia wykonuje odlewy aluminiowe w dwóch technologiach.

Metoda odlewania w formach piaskowych

Dobry sposób na wykonywanie pojedynczych  elementów, małych i średnich serii.

Zaletą jest możliwość bardzo szybkiego uruchomienia produkcji, ponieważ wykonanie modelu odlewniczego nie zajmuje dużo czasu i nie jest zbyt kosztowne, kolejna zaleta to możliwość wykonywania dowolnych ilości odlewów bez dodatkowych kosztów przygotowania produkcji (w zasadzie jedyny koszt przygotowania produkcji to jednorazowy koszt modelu odlewniczego, następnie nakład pracy na ręczne formowanie jest praktycznie taki sam dla pojedynczych sztuk, jak i dla serii). Stosowanie tej metody pozwala na bardzo precyzyjną optymalizację stanów magazynowych u klienta

waga odlewów aluminiowych to przedział od 0,1 kg do około 100 kg

Metoda odlewania w kokilach

jest to dobry sposób na wykonywanie  średnich i dużych  serii ze względu na koszt wykonania kokili (kokila to metalowa forma składająca się z dwóch części, w których wyfrezowany jest kształt detalu; kokilę wypełnia się płynnym metalem; po zastygnięciu forma jest otwierana, detal wyjmowany ;następuje ponowne zamknięcie kokili i odlewa się kolejny detal)

zaletą w porównaniu do odlewania w formach piaskowych jest istotnie niższy koszt jednostkowy nakładu pracy na samo odlanie elementu i dużo większa wydajność

waga odlewów aluminiowych to przedział od 0,1 kg do około 20 kg

W obu metodach odlewania aluminium stosujemy tylko certyfikowany materiał – gąski odlewnicze, które kupujemy od lat od tego samego, sprawdzonego dostawcy.

Jeśli klienci nie mają własnego projektu odlewu pomagamy wypracować właściwe rozwiązania.

Modele odlewnicze wykonujemy w naszej narzędziowni, zlecamy wyspecjalizowanej modelarni lub zlecamy wykonanie wydruku 3D – wybieramy sposób, który będzie najtańszy.

Klienci bazując na przeprowadzonym samodzielnie rzetelnym rachunku ekonomicznym sami wybierają jedną z dwóch wyżej opisanych metod.

Oferujemy dostawę kompletnie wykończonych detali – sami wykonujemy również obróbkę  skrawaniem naszych odlewów (toczenie i frezowanie CNC).

W kooperacji z galwanizernią i lakiernią dostarczamy odlewy zabezpieczone odpowiednimi powłokami galwanicznymi lub lakierowane (malowanie mokre lub proszkowe) wraz z odpowiednimi certyfikatami pomiarowymi po wykonaniu tych operacji.

Na życzenie klientów wykonujemy badania radiologiczne i badania penetracji odlewów w zewnętrznych, certyfikowanych instytucjach.

Tworzymy dla różnych branż

Kolejnictwo

Energetyka

Budowa maszyn

Stocznie

Środki transportu

Rolnictwo

Zainteresowany współpracą?

Umów się na spotkanie